חומרי בידוד

 
כשאנו מדברים על חומרי בידוד, חשוב קודם כל לסווג את סוג הבידוד, שכן יש מגוון של סוגים, ביניהם בידוד אקוסטי [כלומר, בידוד מפני דליפת רעש], בידוד תרמי [מפני בריחת חום] ועוד. ישנם חומרים רבים בתעשייה כיום המשמשים לסוגי הבידוד השונים.
 

מתי עולה הצורך בבידוד?

 
הצורך בבידוד עולה במגוון סיטואציות. דוגמא אחת קשורה לבידוד אקוסטי, כאשר יש אולפן הקלטות או חדר חזרות בו עושים שימוש מוזיקאים ורוצים שלא תהיה דליפה של הסאונד החוצה על מנת לא להוות מטרד לסביבה ובנוסף, במידה ומדובר באולפן הקלטות, לשמר את הסאונד לצרכי הקלטה איכותית ולמנוע חדירה של רעש חיצוני פנימה אל תוך האולפן.

דוגמא אחרת היא של בידוד תרמי, למשל, בעת בניית בניין מגורים. כאשר קבלן בונה בניין מגורים או לחילופין, בית פרטי, הוא משלב בתכנון שלד הבית חומרי בידוד תרמי שמטרתם לבודד את החום או הקור מפנים הבית, החוצה. המטרה היא שבימי הקיץ, הבית יוותר בטמפרטורה נמוכה יותר מאשר הסביבה החיצונית בעוד שבתקופת החורף הקרה, הקור העז לא יחדור אל תוך הבית ובמידה ויופעלו אמצעים מחממים או מקררים, השפעתם תורגש בתוך הבית.

דוגמא נוספת לבידוד היא בידוד מפני חדירת מים ורטיבות. רטיבות והצטברות נוזלים בקירות מבנים עשויה לפגום בצורה משמעותית במבנה, עשויה לגרום להיווצרות טחב ועובש אשר עשויים לפגוע בבריאות וכמובן, לייצר נזילות אל תוך המבנה, שאינן רצויות. הצורך יעלה בחומרי בידוד בכל עת, בעיקר בקרב אנשי מקצוע העוסקים במלאכת הבנייה והתכנון של מבנים.

באדירם שיווק חומרי בניין בע"מ תוכלו ליהנות מיחס אישי של אנשי מקצוע מומחים ומובילים בתחום החומרים המבודדים אשר יוכלו להכווין אתכם באשר לסוג חומר הבידוד האידיאלי עבורכם ולייעץ לכם בצורה המיטבית.
 
 
חומרי בידוד
 

אילו חומרים מבודדים קיימים?

 
באדירם שיווק חומרי בניין בע"מ תוכלו למצוא מגוון רחב של חומרים מבודדים אקוסטיקה ותרמי, לרבות יריעות אקוסטיות, צמר סלעים, צמר זכוכית, קלקר, יריעות אלומיניום, ספוג מלמין אקוסטי ועוד. קיים מגוון רחב במיוחד של חומרים מבודדים בשוק, במרקמים שונים ובעלי אופי שימוש שונה. על מנת לבחור את החומר המבודד האידיאלי עבור הצורך הספציפי שלכם, חשוב מאד ומומלץ להיוועץ באיש מקצוע מומחה בתחום, שכן המגוון הוא רחב וניתן בקלות לרכוש את החומר הלא נכון, מה שיביא לתוצאות לא רצויות מצידכם.

באשר לרטיבות, עיקר השימוש לצרכי בידוד הוא בחומרים סינתטיים, כגון יריעות ומשחות ביטומניות אשר מונעים חדירה של נוזלים. באשר לבידוד תרמי, עיקר השימוש בתעשייה כיום הוא בחומרים אקריליים, קלקר, צמר סלעים, צמר זכוכית ופוליפאן.
 
 

כשזה נוגע לבידוד- אין להתפשר

 
 
 
כאשר הינכם ניצבים בפני בחירת חומרים מבודדים לשם שמירה על בידוד תרמי, אקוסטי, מפני קרינה או חדירת נוזלים, עליכם לבחור בחומר הנכון ולעשות בו את השימוש המדויק ביותר על מנת להשיג את התוצר הרצוי והוא בידוד מושלם. על מנת להגיע לרמת בידוד מושלמת, חשוב מאד להיוועץ במהלך הדרך עם אנשי מקצוע המבינים בתחום הבידוד שיידעו להכווין אתכם אל החומר האידיאלי ולייעץ על אופן ההתקנה, של החומר המבודד.

מלאכת הבידוד היא כזו אשר יש לעשותה פעם אחת ובצורה בלתי מתפשרת, שכן במרבית המקרים לא תינתן אפשרות לחזור על הפעולה שנית ללא יצירת נזק מסיבי למבנה (למשל, במידה והינכם משתמשים בחומרים מבודדים בעת בניית קירות המבנה). לכן, אל תתפשרו כשזה נוגע לחומרים מבודדים.

באדירם שיווק חומרי בניין בע"מ תיהנו ממתן שירות מקצועי ממיטב המומחים בתחום הבידוד.