חומרי בניין והשימושים שלהם

 
 
עולם חומרי הבניין עשיר ומגוון מאוד ומי שלא מגיע מהתחום יכול להתבלבל ולא להבין למה כל אחד משמש ומה בכלל ההבדלים בין סוג מסוים לסוג השני. ענף הבנייה הוא אחד הענפים המסקרנים ביותר וזה הזמן להתחיל להבין מושגים בסיסיים לגבי חומרי בניין שיום אחד ישרתו גם אתכם.
 

הכירו את החלוקה הבסיסית ביותר

 
כדי להכיר את עולם חומרי הבניין טוב יותר צריך להכיר את המשפחות שלהם. בראש ובראשונה ניתן לציין את החומרים המוכרים ביותר כשחושבים על אתר בניה והם החומרים הקרמיים. חומרים אלו הם טיט, מלט, אבן, חרס, זכוכית, בטון ועוד. חומרים או מבוססים על חומר בשילוב עם חמצן והם חלק ניכר מכל בנייה. לעומתם, יש את החומרים המתכתיים, כמו למשל פלדה, ברזל, אלומיניום וכולה. האחרונים הם משפחת החומרים הפלסטיים כמו פוליסטירן, PVC, ניילון, גומי ועוד.
 
 
 
חומרי בניין
 
 
 

מה השימוש בכל אחד מהחומרים

 
  • משפחות החומרים הם רק חלק קטן מהחלוקה כאשר כל משפחת חומרים מתחלקת גם היא לסוגי חומרים שונים. כך למשל משפחת החומרים הקרמיים שהם חומרי בניין נפוצים מאוד מכילים גם זכוכית וגם בטון שאין להם את אותו השימוש. חומרים אלו בדרך כלל משמשים לעטיפה החיצונית ולשלד המבנה בגלל החוזק שלהם, בעיקר מלט, טיט, בטון ואבן. הם מגיעים נוזליים ומתקשים מה שנותן לנו את היכולת להקים מבנים חזקים בתבניות שונות.

  • החומרים הפלסטיים בדרך כלל משלימים את החומרים הקרמיים. השילוב בגומי ובניילונים חשוב מאוד גם בגלל שהם זולים יותר, גם בגלל שהם קלים יותר וגם בגלל שהם בעלי תכונות חשובות של איטום וגמישות.

  • אם כבר דיברנו על גמישות, המתכות הן מהמרכיבים החשובים ביותר ומשתתפים גם ביסודות המבנה. המתכת חזקה ועם זאת מאוד גמישה מה שמקנה למבנה יציבות איתנה בפני פגיעות ורעידות אדמה, תוך חיזוק משמעותי של הבטון שכמעט תמיד מפורזל במידה מסוימת.
 
 
 
 

חומרים טבעיים שנחשבים לחומרי בניין

 
 
 
אמנם חומרים כמו מלט וזכוכית הם מהחומרים החשובים ביותר אך אסור לשכוח את החומרים הטבעיים כמו חצץ, שהוא למעשה אבנים מרוסקות, חול וכולה. חומרים אלו מתערבבים עם חומרים אחרים כדי ליצור חומרים אחרים בעלי תכונות שנדרשות לבנייה וכשרוכשים חומרי בנין צריך לחשוב גם עליהם.

עולם שלם של חומרים לבניין מחכה לכם אצלנו באדירם שיווק חומרי בניין בע"מ, פנו אלינו עוד היום ותיווכחו בעצמכם!