כיצד מתכוננים לשיפוץ המתקרב

 
 

כשעולה הצורך להתכונן לשיפוצים פתאום מבינים שהמשימה לא כל כך פשוטה. המחירים הגבוהים שנגבים בשיפוץ בבית ולו השיפוץ הקטן ביותר יכולים להתקזז משמעותית אם תדאגו לחומרי בניין זולים יותר אך ללא פשרות על האיכות. זה הזמן להבין דבר או שניים על חשיבותם של החומרים שעמם תשפצו או ישפצו השיפוצניקים שיגיעו.

 

מי אמר ששיפוץ זה עסק יקר?

 
אמנם שיפוצים בבית נתפשים כאחת המשימות היותר יקרות שיש אך למעשה אם תחסכו בכמה פרמטרים תגלו מהר מאוד שעלויות השיפוץ יכולות להתקזז אפילו ב-30 ו-40 אחוזים. ממה מורכב מחיר השיפוץ? זה תלוי אם אתם משפצים בעצמכם או מזמינים בעל מקצוע שישפץ. אם תזמינו בעל מקצוע המחיר יהיה גבוה יותר כיוון שאתם משלמים על זמנו של השיפוצניק וכמובן על חומרי הגלם שהוא יביא עמו. בחלק מהשיפוצים תוכלו לרכוש את חומרי הבניין בעצמכם וכך לדאוג לשיפוץ זול יותר בלי העמלה על הגעת השיפוצניק עם החומרים הדרושים.
 
 
 
חומרי בניין
 
 
 

תכננו היטב למה אתם צריכים לדאוג

 
בין אם בחרתם להביא חומרי בניין משלכם ובין אם לא, חשוב מאוד שתדאגו שלא ייחסר דבר בתקופת השיפוצים. כל חוסר בחומר מסוים או בכלי מסוים שאליו אתם הייתם צריכים לדאוג או השיפוצניק, יעלה לכם זמן נוסף ולעתים בעלויות נוספות. בסופו של דבר זו אחריות שלכם לדאוג שהכול יהיה במקום כיוון שאם בעל המקצוע ישכח דבר מסוים, אתם אלו שתסבלו בשורה התחתונה. הכינו רשימה מסודרת של כל הדברים שצריכים להתבצע ולא רק את החומרים שצריך להביא אלא ההכנה של הבית בחלקיו השונים, גם אלו שלא עוברים שיפוץ, חברת ניקיון שתגיע אחרי השיפוץ, יידוע השכנים ועוד.
 
 
 
 

להיות מוכנים לפי מה שמחייב החוק

 
 
 

השיפוצים אמנם נעשים אצלנו בבית אך יש דברים שאתם חייבים לדאוג להם מבחינת החוק. יש הסדרה של החוק לגבי הרעש שניתן לייצר כאשר בין 2 ל-4 בצהריים אסור לעבוד כיוון שזה הורס את מנוחתם של השכנים. יחד עם זאת, השיפוצים שלכם יכולים לפגוע בגינות או במרפסות של אנשים אחרים בגלל האבק הרב ולכן כדאי לכל הפחות להכין אותם מראש לקראת תקופת השיפוצים ולהתנצל כשצריך.