כלי עבודה ידניים

 
 
בין אם יש ברשותנו עסק ובין אם לצורך עבודה ביתית, נהיה חייבים כלי עבודה לבצע פעולות שונות של בנייה, עבודות חשמל או אפילו יצירה. כלי עבודה הם הוצאה שנעה בין עשרות שקלים בודדים ועד אלפי שקלים ואמן או בעל מקצוע לא ירצה להחליף את הכלים שלו כל חודש ולכן צריך לשקול את הקנייה בכובד ראש כדי לא לבזבז כסף וזמן לחינם.
 
 
 
 

תשקיעו בכלים מתאימים

 
 
 
 
כלים כמו מסור, מברגים וברגים ניתן למצוא בחנויות רבות. אמנם מחירם לא בהכרח יהיו גבוהים במיוחד אך לעתים כמות המוצרים שנצטרך לרכוש לצורך עבודתנו יכולה להיות גדולה ולכן הנטייה הראשונית היא לחסוך. אם מדובר בעסק או אפילו בפעילות לפנאי כמו בנייה של דברים מעץ, לאו דווקא רהיטים, או פיסול, כדאי לעבוד עם כלים איכותיים. קנייה של כלי עבודה ידניים מהאיכות הטובה ביותר תיווכח במשתלמת כיוון שהכלים הללו יישארו אתנו שנים רבות ללא בלייה.
 
 
 
 
כלי עבודהכלי עבודה
כלי עבודה - אדירםכלי עבודה - אדירם
כלי עבודה ידנייםכלי עבודה ידניים
 
 
 
 
 
 

המחיר לאו דווקא משקף את טיב המוצר

 
 
 
ישנם כלים רבים כמו מברגים או כלי מדידה שעולים כסף רב מה שגורם לנו לחשוב שהם טובים מאוד. יכול להיות שהמוצר הוא סך הכול מותג שאנו לא מכירים שנחשב מאוד בתחום ולאו דווקא מצדיק הבדלי מחירים של עשרות שקלים. לכן כדאי להיעזר בהמלצות ולנצל את רשת האינטרנט כדי לקרוא על כל חברה ולשקול את איכות המוצר וכדאיות הקנייה שמכניסים גם את קריטריון המחיר.

עם זאת, כדאי להיזהר מאוד מקנייה של כלי עבודה זולים מידי אפילו אם מדובר בשימושים מעטים או אפילו חד פעמיים, כיוון שיש סיכוי שהם אפילו לא יבצעו את העבודה שלשמה הם נוצרו כראוי.
 
 
 
 

כלי עבודה ידניים מגיעים במבחר צורות וסוגים

 
 
 
אפילו בקנייה של פריט אחד פשוט יכול להיות שנטעה, בגלל המלצות של המוכרים בחנות בניסיון לדחוף לנו את המוצרים הכי יקרים בטענה שהם המובחרים ביותר. נאמר שאנו רוצים מד למדידת מרחק. יוכל להיות שאנו צריכים מד ביתי כדי למדוד ארונות או מרצפות, אז למה שנשקיע כסף רב בקניה של אחד יוקרתי ואיכותי? כמה האיכות שלו יכולה להשתנות ממחיר של עשרים שקלים עד מחיר של חמישים שקלים? הרי אנחנו לא פועלי בניין שנזקקים לו לעבודה, לא נשתמש בו הרבה פעמים ואנו גם לא נזקקים לאחד גדול שמודד לאורך של 100 מטרים. מספיק לנו מד של שלושה עד חמישה מטרים.
 
 
 
 

קנו כלים פשוטים ולא מתוחכמים מידי

 
 
 
היום כולנו נוהגים להתייעל בכל קנייה. הרי אם אני כבר קונה מברג, אז למה שאותו מברג לא יהיה פלייר, מפתח שבדי וגם פנס? אולי תשאלו את עצמכם שאלה אחרת, למה להעמיס על עצמכם כל כך הרבה דברים בכלי שאמור להיות קטן וקומפקטי? נסו למצוא את הדברים שאתם צריכים ושיהיו פשוטים ככל האפשר, אמנם ניתן למצוא כלים עבודה ידניים משוכללים אך לא תמיד הדבר מתבקש וכל האפשרויות שמוסיפים לו יכול להיות שרק יסבכו אותנו עבודה עצמה.
 
 
 
 

כלים שיחסכו לכם זמן יחסכו לכם גם כסף

 
 
 
למי שעדיין לא הבין שהקלישאה נכונה, זה הזמן להבין: זמן שווה כסף. גם אם כלי מסוים עולה מחיר גבוה יותר מכלי אחר שעושה בדיוק אותה עבודה, יכול להיות שעצם היותו פחות משוכלל ויותר מיושן, יגרום לנו לבצע את אותה עבודה בפרק זמן רב יותר. פה כדאי לשקול בשנית את הרצון לחסוך אל מול יעילות העבודה וכאן נכנסים לתמונה גם תדירות השימוש הצורך האמיתי בו. ישנם כלי עבודה ידניים שמגיעים בצורתם החשמלית, אמנם מוצרים אלו יעלו יותר כסף אך לטווח הארוך ישתלמו לנו.