לפני רכישת חומרי בניין

 
 
חומרי בניין הם המרכיבים הבסיסיים של כל עבודת בנייה, השבחה ושיפוצים. אנו מכירים בכך שרובכם לא שולטים בהבדלים בין חומרי הבניין השונים ובדרך כלל אף חוששים לעשות טעויות בהזמנת החומרים. יש כמה נקודות שחשוב מאוד לדעת ולשים אליהם לב. אז החלטנו לעשות לכם חיים קלים ונוחים יותר ולסקור בצורה ברורה ופשוטה את החומרים השונים כדי שתצליחו לרכוש בקלות ובמהירות את חומרי הבניין הנדרשים לכם.

 
 
לא משנה באיזה סוג עבודה מדובר, איזה סדר גודל, באיזה אזור בארץ מדובר ומיהו איש המקצוע, לפני תחילת עבודת השיפוץ או הבנייה יש צורך בהכנת מפרט החומרים. מפרט החומרים מציין את סוגי החומרים והכמויות שבהם נעשה שימוש במהלך העבודה. מפרט החומרים נגזר מהתוצאות הרצויות ומפירוט מלא של תהליך העבודה כפי שהוא נעשה על ידי איש המקצוע המבצע והאחראי על ביצוע העבודה בפועל. במפרט החומרים יש לציין את סוג החומר ואת היצרן המועדף לסוג חומר זה, את הכמויות, וגם תחליפים במקרים בהם החומר לא נמצא במלאי. לאחר שמפרט החומרים מוכן, כדאי לרשום את המחירים המשוערים ולסכום את סך העלויות הכולל כדי לבוא אל החנות מוכנים.

 
 
רכישת חומרי בניין
 

לא חובה להזמין תמיד מאותו יצרן

 
לאחר שהשלמתם את הכנת מפרט החומרים וציינתם את היצרנים שמהם אתם רוכשים בדרך כלל את חומרי הבניין שלכם, תמיד תוכלו לשדרג את סל הרכישות שלכם באמצעות החלפת יצרנים כתוצאה מהמלצה של אנשי המקצוע בחנות. פעמים רבות אנו מתרגלים לעבוד עם חומר כזה או אחר ולא מודעים כלל לאלטרנטיבות השונות המוצעות בשוק לחומרים דומים במחירים מועדפים.

 

תוכנית העבודה

 
בתוכנית העבודה של השיפוץ, עבודת ההשבחה או הבנייה כדאי לרשום את השלבים שבהם יש לבצע רכישות של חומרי בניין, אם לא מתבצעת רכישה אחת של כל החומרים מבעוד מועד. חשוב לשים לב שיש חומרים בהיקפים גדולים שדורשים הובלה מיוחדת, וייתכן אף שידרשו הזמנה מהמפעל או היבואן. לכן כדאי להזמין אותם מספר ימים מראש לפני מועד תחילת ביצוע העבודה.
 
 
 

זמינות לחומרים נוספים

 
בעת ביצוע תהליכי שיפוץ ובנייה יכולים לצוץ מקרים בלתי צפויים שידרשו מאיתנו לחשב מחדש את צריכת החומרים שבהם נשתמש. כאשר אתם רוכשים חומרים בתחילת העבודה, חשוב מאוד לוודא שיש לכם את כל החומרים שאתם צריכים ואף לקנות מעט יותר מהדרוש. עם זאת, במידה וחנות חומרי הבניין שבה אתם רוכשים נמצאת סמוך למקום השיפוץ או הבנייה תוכלו לחלק ולרכוש חלק מהכמויות בשלב מאוחר יותר.

 
אם אתם מעוניינים לקבל מענה מקצועי ומקיף לכל שאלה בנושא, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו - חברת אדירם שיווק חומרי בניין - באמצעות מספר הטלפון 073-7841759 שיקשר אתכם למרכז שלנו בצומת ראם או באמצעות הטלפון 072-2594942 שבו יענו לכם נציגי החנות בנתיבות.