קרמיקה לחצר

 
חצר מושלמת בעיצובים שלא נגמרים

אם יש לכם בית עם חצר אתם כנראה ברי מזל. הבנייה המודרנית נעשית בעיקר לגובה מה שאמנם מקנה כמעט לכל בית חדש מרפסת אך רבים מאתנו היו שמחים להחליף אותה בחצר אך הם לא יכולים. הבנייה הפרטית מצטמצמת עוד ועוד והבתים נעשים יקרים יותר כך שהחלום להיות בעלים של בית עם חצר הולך ומתרחק.

אם כבר יש לכם חצר, חשוב מאוד לטפח אותה ולדאוג שהיא תהיה הפינה הכי חמימה בבית. חצר לא מושקעת היא חצר שלא יהיה כיף לשבת בה מה שיביא אותה להיות חסרת תועלת. תשקיעו בחצר שלכם, תשקיעו בעיצוב ובנוחות שלה וכך תקבלו מקום שכיף לשבת בו. עיצוב לחצר לא צריכה להיות משימה קשה ויקרה במיוחד וקרמיקה לחצר, ריהוט בסיסי וצילייה קטנה יכולים לספק לכם פינת ישיבה מעולה לכל שעה ביום.
 
 
 
קרמיקה לחצר
 

מה היתרונות של קרמיקה לחצר?

 
  • קרמיקה לחצר מגיעה בשלל צבעים ושלל צורות. אריחי קרמיקה בעצמם הם יצירת אומנות ואם הם מגיעים בצורות שיוצרות עיצוב לקיר רחב או משטח נעים ומעוצב לדריכה אתם מקבלים את האומנות הזו אצלכם בחצר. אריחי קרמיקה הם לא נחלת המטבח בלבד ואם אתם רוצים חצר מעוצבת כדאי לשקול עיצוב בקרמיקה בגלל האווירה המיוחדת שהאריחים נותנים. אריחי קרמיקה שמותאמים לחצר יכולים להיות בגדלים קטנים או גדולים, עם עיטורים או חלקים, יכולים לתת מראה של צבע אחיד לקיר או לרצפה או ליצור ציור אחד גדול. ישנם אריחים שמשדרים יוקרה לצד אריחים בעיצוב כפרי, אריחים בהירים או חומים וכולה.

  • אריחי קרמיקה קל מאוד לנקות. בניגוד לצבעים שיתקלפו עם הזמן, בניגוד למשטחי עץ שיכולים להתלכלך בצורה כזו שיהיה קשה לנקות אותם או בטון שיכול לצבור אבק רב שיהיה קשה אפילו לטאטא, אריחי קרמיקה קל מאוד לשטוף ולהבריק. האריחים קלים מאוד לניקוי בגלל המרקם החלק שלהם, לכלוך לא נדבק אליהם כלל וגם כשהם רטובים אין חשש שלכלוך ואבק יידבקו ויהיו מאוד עקשנים שתנסו להוריד אותם. ניתן ואף מומלץ גם לרכוש קרמיקה שהלכלוך בה לא בולט לפי הצבע והדוגמה שעליה.

  • הקרמיקה שתהיה לכם בחצר תחזיק מעמד זמן רב. העמידות של אריחי הקרמיקה מצטיינת ביותר ואם יש לכם עיצוב בקרמיקה סביר להניח שהוא יצליח להישאר כמה שנים טובות לפחות. שמש חזקה לא תגרום לקרמיקה להחליף צבע ולדהות, גשם לא יפגע להם במרקם בשום צורה, אפילו אש וחומצות יפגעו בהם הרבה פחות מעץ שיכול להתנפח ולהתבלות בקלות או קיר שתצטרכו לצבוע כל כמה שנים מחדש.
 
 
 
ריצוף חוץ אדירם
 

איך לבחור קרמיקה מתאימה לחצר?

 
אריחי קרמיקה לחצר הם בחירה נכונה וכדאית לכל חצר אך חשוב להתאים אותה היטב. ראשית, לא כל אריחי הקרמיקה נוצרו שווים ויש קרמיקה פחות איכותית לצד קרמיקה איכותית ויקרה יותר. אמנם שיקול המחיר תמיד נישא מול עיננו אך כשבוחרים קרמיקה לאורך זמן חשוב לבחור קרמיקה שלא תצטרכו להחליף תוך פרק זמן קצר. בצעו השקעה לטווח הארוך ובחרו קרמיקה שמתאימה גם לאווירה שאתם רוצים ליצור וגם לצבע הכולל ולסגנון הרצוי. קרמיקה שבירה מידי או דקה שנסדקת בקלות לא בטוח תתאים ודאי לא לחצר בה הילדים משחקים באופן קבוע.
 

תהליך התקנה איכותי ומקצועי

 
מעבר לרכישת קרמיקה איכותית ומתאימה למטבח חשוב מאוד גם להתקין אותה בצורה ראויה. כל אריח צריך להיות מודבק בצור איכותית וישרה וחשוב מאוד גם לשים לב שלא דורכים עליהם אחרי שהם הודבקו. חשוב מאוד שהמתקין יהיה מקצועי ואם אתם עושים זאת לבד, תהיו בטוחים שאתם לא עושים זאת כי אתם מנסים לחסוך בכסף כי בסופו של דבר אתם עלולים לשלם ביוקר.